5 סימנים שאתם חייבים אחסון!

כותב האתר איתי עמית

Lifefar

קשיבו, אין איך להגיד את זה בעדינות אז נעשה את זה חד וחלק: בית ללא עומס יתר של חפצים מועיל לבריאותכם. כן, ממש ככה. או בגרסה הפחות חיובית: בית עמוס יתר על המידה פוגע בבריאותכם.
מחקרים כבר הוכיחו יותר מפעם אחת כי בבית שיש בו מקום פנוי יש איכות חיים גבוהה יותר (והרבה פחות מריבות), כמו שבית שחדר השינה בו לא קורס לעייפה מרוב חפצים ישנים בו טוב יותר. זה נכון גם לילדים – חדרי ילדים מתפוצצים מרוב תכולה לא עושים חשק לאף אחד לשחק בהם.
אנשים אוהבים ספייס. ובמיוחד עכשיו, שהבית הוא המקום בו אנחנו מבלים הכי הרבה וזה לא עתיד להשתנות בקרוב כנראה, זה כנראה מסביר את העלייה החדה שנרשמה לאחרונה לשימוש בפתרונות אחסון פרטיים.
מרגישים פחות פרודוקטיביים? יותר לחוצים ועייפים? קדימה, זה הזמן לאחסן. בכל זאת לא בטוחים? הנה כמה סימנים שיגלו לכם: אתם צריכים אחסון!

1. אם הארונות עולים על גדותיהם
אם כשפותחים את ארון הבגדים נזהרים לא לחטוף איזה ג'ינס לפרצוף או איזה סוודר מאובק לעיניים – זה הזמן לסדר ומיון. ואגב, חילופי עונות הוא זמן מצוין לזה. אחר כך, אחרי הסדר והמיון שווה בהחלט לשקול אחסון של שקי הבגדים לתינוקות.
הארון שלכם הופך להיות חסר תועלת כשהוא מלא מדי. ובמקביל, אין כל סיבה לשמור בתוך הבית שקים של בגדים שיהיו בשימוש רק בעוד כמה שנים.
יחידת אחסון בהקשר זה – ויש בכל מיני גדלים לכל מיני צרכים – הן אחד הדברים הכי יעילים שתוכלו לעשות.
הכלל: שמרו את הארון לפריטים שצריכים על בסיס יומי, גג עונתי.

2. אם יש לכם מחסן בבית ואי אפשר להיכנס אליו
היום זה נפוץ במיוחד ולדירות רבות יש מחסנים צמודים. תחילה, הם מסודרים ומהנים: ציוד טיולים וספורט וקצת רהיטים שאינם בשימוש. אחר כך, איכשהו, מגיעים לשם כל החפצים שאין להם מקום אחר: ספרים שלא נעים לזרוק, כלים שאולי נצטרך פעם, ארגזים עם פסלים אפריקניים ואת ספר המחזור שלך מהניינטיז.
כן חברים, זה קורה לטובים ביותר. עם הזמן המחסן הופך להיות השעיר לעזאזל של הבית. וחבל. המחסן תפקידו לשמש אותנו לכל הדברים שצריך מדי פעם. את הדברים שצריך לעיתים רחוקות יותר רצוי להעביר ליחידת האחסון הקרובה למקום מגוריכם.

3. אם חדר האורחים שלכם הפך למחסן
המצב החמור יותר מהסעיף הקודם הוא זה שבו אין מחסן צמוד לדירה ובמקום זה הפכתם את חדר העבודה / חדר האורחים למחסן. אם המיטה שם מכוסה בחפצים עד שלא רואים אותה ; אם מונחים שם חפצים שלא ראו יד אדם מאז הונחו שם בליל הסדר של שנה שעברה ; אם הילד כבר בן 13 וכבר לא נכנס למכונית החשמלית שסבתא קנתה לו כשהיה בן 4
הגיע הזמן לשחרר את השטח. חדר אורחים / חדר עבודה / חדר נוסף בבית הוא לא מחסן.

4. אם אתם לא מוצאים שום דבר אף פעם
כבר אמרנו ונגיד שוב: בלגן לא עושה טוב לבריאות. אם בכל יציאה לטיול אתם מבזבזים זמן יקר על חיפוש הגזייה (ובסוף קונים עוד אחת), אם שוב רציתם לצאת לקמפינג ולא היה לאף אחד מושג איפה האוהל, ואם בכלל – אתם אנשים שלא אוהבים לזרוק אבל אז לא מוצאים שום דבר בתוך כל מה שאגרתם – סבבה, זורמים עם הלא לזרוק אבל לכו על אחסון. כבר שמענו על זוגות שיחידת אחסון פרטית היא בדיוק מה שעשה להם שלום בית.

5. אם יש לכם עדר פילים לבנים בבית
אחד הסימנים המובהקים לצורך דחוף במחסן הוא פריטים גדולים שאינם בשימוש. תת ההגדרה הזו נכנסים: ספה ישנה שלא רוצים לזרוק, שידת החתלה, מיטת תינוק, מיטת מעבר, הליכון, שטיחים, שולחן כתיבה שלא ראה מחשב מימיו וכן הלאה.
או שתמצאו להם בית מאמץ אחר או שתבדקו אתנו כמה עולה יחידת אחסון העונה לשם 'מחסן לכל מטרה'.

סמכו עלינו, הוצאה כספית קטנה ותועלת עצומה: סדר, שלום בית וחפצים במקום. כמה קטנה? דברו איתנו ונחשוב יחד.

תוכן עניינים

השאירו פרטים

הכי נמכרים

צריכים עזרה?
דילוג לתוכן