מפנים מקום

כותב האתר איתי עמית

Lifefar

אם גם לכם האביב עושה חשק לא רק לחופש אלא גם לסדר, ניקיון, סיוד הבית וריענון כללי של מרחב המחיה שלכם – אתם בחברה טובה.
לא לגמרי ברור למה העונה הזו בשנה גורמת לרובנו לנער את אבק החורף, העצלנות והתירוצים ולארגן מסיבת פרידה לחפצים שאין בהם צורך (לפחות לא עכשיו) אבל כל אביב זה ככה והשנה – אחרי שנה שלמה של פעילות כבטטות כורסה במשרה מלאה – אפילו יותר.
ואם זה המצב, לא מפתיע שגם הצורך במחסנים להשכרה פורח עכשיו ויכול בהחלט להיות שגם אתם מועמדים טובים לאיכות החיים שמחסן פרטי כזה יכול העניק לכם.
תדעו לכם שאנשים יכולים להיות מאד מסודרים – אבל לא מאורגנים. וארגון מוצלח הוא המפתח לבית שאין בו חפצים מיותרים.
עכשיו, כשעוד לא חם אבל כבר לא קר – זה בדיוק הזמן להסתער על המדפים העליוניים.

אחסון תכולת דירה – למה דווקא עכשיו
• כי, כאמור, מתחמם בחוץ ויש לנו יותר חשק לזוז ופחות חשק להתכרבל ולהתחיל במשימות סידור, מיון וחידוש.
• כי החורף נגמר ואיתו גם הצורך בהמון חפצים שתופסים הרבה מקום: שמיכות, ציוד ספורט חורפי, וגם בגדי חורף שהגיע זמנם לצאת מהארון.
• האביב הוא גם התקופה בה נלקחות החלטות עבור מי ששוקלים לעשות שינוי מגורים לקראת הקיץ. ואגב, לא נופתע אם אחרי סדר רציני והשכרת יחידת אחסון תרגישו שהבית לא כל כך קטן כמו שחשבתם. זה קורה הרבה 🙂

עצות מוצלחות לארגון אביבי
• הכלים של פסח: שבוע בלבד אתם משתמשים בהם, לא? אז למה לשמור אותם בבית למשך השנה כולה? ארגנו אותם בקרטונים ייעודיים ופנו אותם ליחידת אחסון.
• אחסון חורף: ציוד ספורט חורפי בוודאי רצוי לאחסן אבל גם שמיכות חורף, בוודאי בבתים בהם יש הרבה דיירים יכולות לתפוס המון מקום. כמה שקיות וואקום, יחידת אחסון – ויש לכם פתרון מושלם והמון מקום פנוי.
• החדרים של הילדים: צעצועים שהפסיקו לעניין את הילדים שגדלו, ספרים שלא נפתחו מזמן שלא לדבר על מיטת תינוק, שידת החתלה או מיטת מעבר – קחו החלטה אם לאחסן או למסור אבל אל תמלאו את הבית בדברים שאין בהם שימוש.
• ארונות בגדים: החוק הבלתי כתוב אומר שבגד שלא נלבש 2 עונות ברציפות כבר לא יילבש. הזמן הזה בשנה, בה עוברים מסוודרים לגופיות הוא זמן מעולה להיפרד מכל פרטי הלבוש שכבר לא עושים לכם את זה.
השיטה היא לערום את ה-כ-ל על המיטה, לפתוח ארגזים ולהתחיל למיין. ארגז מסירה כלומר פרידה סופית, וארגז אחסון כלומר יש סיכוי שתתגעגעו.

לסיכום: גם אם אתם לא אלופי הסדר והארגון, אל תתנו לאביב לחמוק בלי להוציא כמה קרטונים מהבית. זוהי ה-עונה לארגן מחדש את סביבת החיים שלכם. אתם עשויים להיות מאד מופתעים כמה תועלות נוספות יכולות לצמוח לכם מזה. היום, אגב, אפשר למצוא גם לא מעט חברות שעושות סדר בבית תמורת תשלום. שווה בהחלט לבחון את האפשרות ואחרי פסח זה בדיוק הזמן.

תוכן עניינים

השאירו פרטים

הכי נמכרים

צריכים עזרה?
דילוג לתוכן