מחיר הובלה

כותב האתר איתי עמית

Lifefar

אתם בטוח מכירים את זה: מחייגים לחברת הובלות והדבר הכי חשוב – ולרוב גם הראשון שנשאל לגביו – נוגע למחיר ההובלה.
עוד לפני שבדקנו תאריך, לפני שהתחלנו לספק פרטים על תכולת הדירה, איפה אנחנו גרים עכשיו ולאן אנחנו עוברים – אנחנו רוצים לדעת "כמה זה עולה??".
שלא תבינו לא נכון, זה הגיוני ומתבקש גם לדעתנו, העניין הוא שמדובר בשירות התלוי בגורמים רבים. לכן, סביר בהחלט להניח שמי שידברו אתכם ישאלו מספר שאלות כדי לקבל את מלוא התמונה ולתת לכם הצעת מחיר התואמת לצרכים שלכם. ואכן, כאשר מתקשרים לחברת הובלה כלשהי ושואלים לגבי מחיר, התשובה כנראה תגיע בדמות מטר שאלות שדורשות זמן וחישובים. אגב, תחשדו אם זה לא כך ובכל מקרה אל תתפשרו על שליפה מן המותן. הצעת מחיר הוגנת מתבססת על חישוב מדויק של עלויות ההובלה האישית שלכם.
נכון שלא תמיד זה יסתיים גם בזה, שכן מעבר דירה הינו תהליך שכרוך בלא מעט בלת"מים. ובכל זאת, גם 'קרוב' זה טוב. אז מה עושים? מתכוננים ומתכננים מראש בכדי שהחישוב של מחיר ההובלה יהיה כמה שיותר מהיר, יעיל, ומדויק.

איך לחשב מחיר הובלה בדרך הטובה ביותר

מחיר ההובלה הוא לא "מחיר מחירון" מסוכם מראש על הובלות בכללי אלא סכום המורכב, כאמור, מהרבה מאוד נתונים ובהם מספר / כמות הפריטים, משקלם, המיקום שלכם, המסלול ליעד הבא ואפילו העונה בה אתם עוברים. כן, כן, אולי לא ידעתם אבל אם אתם עוברים בעונת השיא (לרוב קיץ, כמובן) בה יש ביקוש רב להובלות דירות ובתים – המחיר יהיה בהתאם. בכל מקרה, בכדי לחשב את מחיר ההובלה בדרך המהירה, הטובה והיעילה ביותר חשוב שתתמקדו בפרמטרים הבאים:

1. כמה פריטים יש לכם סך הכל – וזה אומר לספור את כל הארגזים שארזתם ואת כל הרהיטים הגדולים וכמובן את מוצרי החשמל.

2. כמה פריטים כבדים יש לכם – בעוד שאת רוב הארגזים והרהיטים ניתן לסבל ידנית, אם יש לכם יותר ממקרר אחד או שידה ממש כבדה חשוב לציין זאת כי המשקל משפיע על ההובלה וכך גם על המחיר.

3. ארזתם לבד? – האם אתם מתכוונים לארוז לבד את תכולת הדירה? האם אתם דואגים לחומרי האריזה? אולי דווקא ישמח אתכם לדעת שיש שירות הכולל אריזה, הובלה ופריקת הציוד בכתובת החדשה.
במידה ואתם מזמינים חומרי אריזה ושירותי אריזה, קחו בחשבון שיש חישוב ושקלול של עלות וזמן האריזה וגם של הפירוק ואם יש צורך בהרכבה לאחר מכן. מצד אחד זה יכול לחסוך לכם המון זמן ולא מעט כאב ראש מצד שני זה כמובן ייקר את תהליך המעבר.

4. דרכי גישה וכניסה: מעלית וכו' –חשוב מאד ליידע את חברת ההובלה מראש אם יש מעלית ומה גודלה, כמו גם האם המשאית של חברת ההובלה יכולה להגיע עד לפתח הבניין / בית.
גם נתון כמו רוחב הדלת הוא משהו שרצוי לבדוק וכמובן איזו קומה. הנתונים הללו חשובים גם ליציאה מביתכם הנוכחי וגם לכניסה לזה החדש.

5. מסלול ומרחק – נכון שישראל קטנה אבל חשוב כמובן ליידע את חברת ההובלה לאן אתם עוברים ואם מדובר באותו רחוב, אותה עיר או עיר רחוקה משמעותית. אגב, אם אתם מובילים את חפציכם לאחסון תכולת דירה – חשוב לציין את את זה שכן העברת תכולה למחסן שונה מהעברת דירה לבית חדש.

רוצים להתייעץ? מחפשים המלצות על חברות הובלה? דברו איתנו!

ועד אז.. שיהיה בהצלחה ובכל מקרה שיעבור בקלות

תוכן עניינים

השאירו פרטים

הכי נמכרים

צריכים עזרה?
דילוג לתוכן