אורזים ונהנים

כותב האתר איתי עמית

Lifefar

אריזת בית היא עניין לא פשוט. לא פשוט להכניס את כל הבית לארגזים ועוד למיין ולסדר תוך כדי. אבל בדיוק בשביל זה אספנו כאן את עצות הזהב שיהפכו את כל הסיפור ליעיל, קצר ומאורגן.

נעליים נוחות ובגדים מאווררים – עשו טובה וותרו על הכפכפים. נעלי ספורט ששומרות על הגב כמו גם על כפות הרגליים מחפצים נופלים ומסכיני חיתוך יעשו את העבודה. גם הבגדים כדאי שיהיו נוחים ומאווררים – אבל לא מדי כדי להימנע מפציעות.

קרטונים הם רק ההתחלה – לא פחות מזה צריך להצטייד בחומרי אריזה, טושים שחורים ועבים, ניירות עטיפה, ניילון פצפצים, סכיני חיתוך, מסקינטייפ ושקיות זבל שחורות וחזקות.

לפי הסדר – יש המעדיפים לארוז לפי אזורים בבית ויש שבוחרים לארוז קודם את החפצים שאינם בשימוש ולאט לאט להתקדם. כך או כך, אל תשאירו ארגזים פתוחים. סיימו לארוז, וודאו כי תכולת הארגז ברורה לכם, סגרו את הארגז היטב ומקמו אותו בצמוד לקיר החדר.

נפרדים יפה – אומרים (וצודקים): בגד שלא לבשתם עונה כבר לא תלבשו לעולם מקומו בארון של מישהו אחר. ואנחנו מוסיפים ספר שלא קראתם שנתיים לא תקראו לעולם, סיר שלא יצא מהארון או מסחטת מיצים שעוד תקועה בארגז שלה – מקומם לא אתכם.

לא לשכוח את היעד – מלבד כיתוב על הארגז מהי תכולתו, אל תשכחו לכתוב גם לאן הוא מיועד: מצעים, חדר שינה / ספרי קריאה סלון וכן הלאה. לא בטוח שתהיו ליד המובילים כל הזמן אבל בטוח שאתם לא רוצים לשנע את הארגזים בעצמכם. חסכו מראש את הטעות.

מה שכבד עדיף שיהיה קטן, וההיפך – זה מפתה מאד להעמיס על הקרטון, במיוחד אם יש בו עוד מקום. רק שזהו כלל חשוב: ספרים וחפצים כבדים אחרים רצוי מאד לארוז בקרטונים קטנים. גם כדי שניתן יהיה להרימם לגובה ולנצל את כל המקום בחדר וגם כדי שהם לא ייקרעו בעת המעבר.
מצעים, כריות ושמיכות לעומת זאת, יכולים להיכנס לארגזים גדולים.

קרטונים איכותיים – אם אין אפשרות להשיג קרטונים טובים' עשו לעצמכם טובה והשקיעו ברכישת כאלה. זה לא מאד יקר וזו בהחלט השקעה נבונה שתקבע לא מעט את הצלחת התהליך. יש אפילו ערכות מעבר דירה המיועדות לכך. שווה לבדוק.

לרהיטים מפורקים מצמידים את הברגים – קבלו המלצה חמה ושימו את בשקית סנדביץ' קטנה את כל הפרזולים והברגים השייכים לאותו רהיט והצמידו אותה במסקינטייפ לחלקו האחורי של הרהיט.

לארוז חכם – פריטים כבדים מניחים למטה, קלים למעלה ובין לבין ממלאים את החללים. אל תשאירו חפצים שיכולים לזוז בתוך הקרטון. מגבות המטבח יכולות לשמש חוצץ מרופד בארגז הצלחות והכוסות וכך גם כריות הספה וחפצי הנוי.

מסקינטייפ איכותי – כמו בכל דבר, גם למסקינטייפ יש דרגות איכות שונות. הדבק צריך להיות חזק והסרט עצמו צריך להיות איכותי. אחרת אתם מסתכנים בקריעה, בארגזים פתוחים ובחפצים נשברים.

ארגז תלייה – שקלו לארוז את כל ארון התלייה כך שהבגדים נותרים תלויים על הקולבים. יש שקיות גדולות שמכילות בקלות גם 10 קולבים מלאים. תחסכו כך שעות של עבודה – לפני ואחרי.

לא מעבירים מזוודה ריקה – נצלו את המזוודות שלכם כדי לארוז חפצים הכרחיים לשבוע הראשון: בגדים, מגבות, מברשת שיניים וסבון.

לא חייבים לבד – לסיום, נזכיר כי למרות כל האמור לעיל, לא חייבים לבד. יש היום חברות רבות שמציעות שירותי אריזה שיכולים להקל ולחסוך מכם את הטרחה. אין ספק שזו הדרך המהירה ביותר לארוז בית

בכל מקרה, איך שלא יהיה – שיהיה בהצלחה!

תוכן עניינים

השאירו פרטים

הכי נמכרים

צריכים עזרה?
דילוג לתוכן